Blog > Komentarze do wpisu

Moje DIY : spódnica ze spodni ;))

Jakiś czas temu wyhaczyłam w SH szare spodnie dżinsowe. Kompletnie mi sie nie podobały ale za to spodobał mi sie ich kolor i przyjemny w dotyku jeans, uznałam że kupie je (za złotówkę ;) i coś z nich wykombinuje. Padło na przeszywaną spódniczkę :)

 

Potrzebujemy:

1. Niepotrzebnych spodni

2. centymetra, igły, nitki, nożyczek, przydałaby się też maszyna do szycia by szwy były mocne i spódniczka nie rozleciała się podczas chodzenia :)


Wykonanie:

1. Odcinamy nogawki spodni, najlepiej zaraz za krokiem. Lepiej żebyśmy mieli za dużo materiału i odcieli niż okazałoby się,że jest go za malo.

 

2. Przecinamy nogawkę w ten sposób aby powstał nam jeden pas materiału. Ja niepotrzebnie przeciełam nogawkę na dwa pasy bo i tak musiałam je potem zszyć.

Na powstałym pasie zaznaczamy ukośne linie, po których będziemy zszywać

 

3. Na zdjęciu powyżej widać dwie linie, odległe od siebie o ok 1 cm(można spokojnie dać 0.5 cm) . Złożyłam materiał wzdłuż jednej lini, a po drugiej zszywałam, początkowo igłą i nitką, a potem przeszyłam maszyną. Robimy kilka takich ukośnych lini - według własnego gustu.

Tak wygląda z prawej strony powstały pas po przeszyciu:

4. Z drugą nogawką postępujemy tak samo. Potem musimy dokładnie wymierzyć w którym miejscu ile szerokości musi mieć spódnica. Warto z lewej strony zaznaczyć sobie ołówkiem linie po której musimy szyć. I najlepiej zszywając oba pasy najpierw zrobić to igłą i nitką i przymierzyć, aby w razie potrzeby móc jeszcze zmienić wymiary i dopiero wtedy przeszyć maszyną. Jakby spódnica w którymś miejscu odstawała można zrobić mało widoczne zaszewki. Trzeba ją także podłożyć aby wyglądała jak należy :) Ja dodatkowo musiałam wszyć suwak.

 

Gotowa spódniczka:

wtorek, 07 czerwca 2011, 4lexis

Polecane wpisy

Komentarze
sky.dancer
2011/06/07 21:46:03
Zrobiłam sobie raz spódnicę ze spodni, ale Twój sposób (i efekt końcowy) jest zdecydowanie bardziej pomysłowy.
-
Gość: Humorki Karolki, *.mtm-info.pl
2013/04/18 16:38:58
Ciekawe :) Spróbuję :)